Görüntülü Sohbet Nasıl Kayıt Edilir?

Görüntülü sohbetler günümüz koşullarında oldukça fazla kullanılan bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle akıllı telefonların yaygınlaşması ile birlikte görüntülü sohbetler oldukça fazla tercih edilir hale gelmiştir. Görüntülü sohbetlerde karşımızdaki kişi ile canlı görüşebilir ve hasret giderebiliriz.

Görüntülü sohbetler esnasından bazen bu sohbetlerimizi kayıt etmek ve daha sonra izlemek isteyebiliriz. Bu isteğimizi gerçekleştirmek için hangi sohbet programı ile sohbet ettiğimizin bir önemi yoktur. Bu whatsapp uygulaması ve instagram üzerinden gerçekleşebilir.

Görüntülü sohbet sırasından görüşmeyi kayıt etmek öncelikle ihtiyacımız olan bir ekran kayıt edici uygulama olacaktır. Bu ekran kayıt edici uygulamayı sohbetimize başlamadan önce telefonumuza yüklememiz gerekir. Telefonumuza yüklediğimiz uygulamayı sohbet esnasında açabilir ve ekran görüntümüzü video olarak kayıt edebiliriz.

Görüntülü konuşmaları kayıt etmek için bir çok uygulama mevcuttur. Bunlardan bir tanesi Apowersoft ekran kaydedici uygulamasıdır.  Bu uygulamayı sohbet esnasından aktif hale getirdiğinizde sohbetinizi video olarak kayıt edecek ve daha sonra tekrar tekrar izlemenize olanak sağlayacaktır. Apowersoft ekran kaydedici uygulamayı telefonunuza kurmak için telefonunuza uygun uygulama merkezinden indirebilir ve kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Apowersoft ekran kaydedici gibi uygulamalar sadece görüntülü konuşmaları kayıt etmek için geliştirilmemişlerdir. Bu uygulamalar ile telefonunuzda yaptığınız herhangi bir eylemi video olarak kayıt edebilir ve bu videoyu paylaşabilirsiniz. Özellikle sosyal medyayı aktif olarak kullanan kullanıcılar bu uygulama ile telefonlarında yaptıkları işlemleri sosyal medya aracığı ile gayet kolay bir biçimde paylaşabilirler.