Kollu Sigara Sarma Makineleri Nasıl Kullanılır?

Kollu sigara sarma makineleri, fabrikalar tarafından üretilen paket tütünlerin sarımında kullanılan aletlerdir. Sigara fiyatlarının arttığı günümüz koşullarında, genel olarak ithal olarak gelen bu makineler ile paket tütünleri, yine fabrikalar tarafından devlet izni ile üretilmiş makaron olarak adlandırılan boş sigara tüplerine doldurulması işlevine yarar.

Kollu sigara sarma makinelerinin farklı çeşitleri bulunsa da temel olarak mantığı boş makaronu makinenin ağız kısmına yerleştirdikten sonra üzerinden tütün haznesini tütün ile doldurup kolu yukarından aşağıya hareket ettirerek dolumu sağlamasıdır.

Kollu sigara sarma makineleri ile 1000 gr. lık paketlerde satılan devlet izni ile üretilmiş paket tütünlerin boş makaronlara doluşunu sağlayabilirsiniz. Ortalama 1000 gr. lık tütün paketinden elde edeceğiniz sigara miktarı 5 karton biçimindedir. Yani 1 kg tütün ve 5 kutu makaron ile, 50 paket sigara elde etmiş olunur ve son derece tasarruf ettiren bir yöntemdir. Kollu sigara sarma makineleri internette bir çok e-ticaret sitesi tarafından satılmaktadır. Bu makinelere istenirse ek olarak motor da entegre edilebilmektedir. Motor entegreli makineler ile boş makaronu makineye yerleştirip bir düğme yardımı ile dolum yapılabilir. Motor entegreli makineler ev kullanıcıları için çok uygun değildir kullanım açısından ve bazı riskleri mevcuttur. Makinelerin tütün haznesinde bulunan bıçakların elinize zarar verme ihtimali doğar. Bu ihtimali ortadan kaldırabilmek için kollu makineleri orijinal şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz.